O mně a mé činnosti


Probíhající akce


Připravuji


Proběhlé akce


Ohlasy


Fotogalerie


Kontakty


Moje cesta k józe a reflexní terapii

Vystudovala jsem VŠE v Praze a po mnoho dalších let jsem pracovala (více či méně se trápila) v několika firmách, v bance a ve státní správě.
Stále jsem se cítila tak nějak „mimo cestu“, zaměstnání mi nepřinášela uspokojení a pocit seberealizace – převládal pocit neužitečnosti a vyčerpání. Protože jsem nevěděla, jak z toho ven, již před cca 20 lety jsem si o víkendech chodila dobíjet energii na různá cvičení (zejména aerobic) a tancování, ale zároveň mne velmi zajímaly kurzy bylináře p. Kindla (Diagnostika podle obličeje, příprava bylinných čajových směsí, práce s kyvadlem apod.). Později jsem na svém těle vyzkoušela reflexní terapii chodidel a rázem jsem měla jasno. O víkendech jsem průběžně od r. 2005 absolvovala 3 kurzy reflexologie s přímými žáky Ing. Janči, významné osobnosti v této oblasti alternativní medicíny, a praktikovala jsem ji jako svého koníčka pro rodinu a přátele.
Vždy jsem velmi ráda cvičila a tančila. Jezdívala jsem na pobyty pro ženy, kde jsem objevila jógu s rehabilitačními prvky, kterou tam praktikovala má nynější přítelkyně, rehabilitační sestřička z Hradce Králové. A bylo opět jasno. Začala jsem se stále více jógou zabývat a nastoupila jsem cestu jógy. Její samostatné praktikování jsem završila absolvováním Trenérské školy jógy České akademie jógy. (Studium probíhalo ve spolupráci s Fakultou tělesné výchovy a sportu UK).
Již 3 roky tedy vedu kurzy klasické jógy, kterou pojímám jako „jógu integrální“. Jemné jógové cvičení s rehabilitačními prvky prolínají relaxace, snažím se zapojovat meditační techniky, lekci zahajuji zpěvem manter, abychom se příjemně naladili, odpojili od všeho vnějšího a soustředili se do svého nitra.

V dívčích skupinkách podle zájmu občas zapojuji prvky orientálního břišního tance pro zvýraznění ženské energie a revitalizaci pánevních orgánů, také pro příjemné rozhýbání páteře a zádového svalstva za doprovodu příjemné orientální hudby.


Jóga je uměním života, jak ji označila naše významná učitelka jógy PhDr. Milada Bartoňová. Chápu ji jako životní moudrost, cestu, po které jdete a která Vás od základu mění.
Je uceleným poznatkovým systémem o člověku. Zároveň jógu vnímám jako terapii, tj. její význam spatřuji nejen v udržení kondice a vitality, ale zároveň ve zlepšení hybnosti kloubů, ve zpevnění a protažení svalů, mám na zřeteli u jednotlivých cviků jejich stimulující a harmonizující vliv na žlázy, orgány a nervy, na regeneraci a pročištění celého těla.
Jógová cvičení jsou psychosomatická – ovlivňují tělo, mysl, dech a vědomí. Jejich pomocí lze navodit pocit tělesné pohody, vnitřní vyváženosti a harmonie.
Tím vším se posiluje zdraví. A nejen to – jóga probouzí lidskou duši, probouzí v našich srdcích lásku. O tom všem jóga je.

Gravidjóga - jemné jógové cvičení pro budoucí maminky.
(Jedná se o určitou modifikaci jógy s ohledem na nutná omezení těhotných žen).Kraniosakrální biodynamika

Moje cesta ke kraniosakrální biodynamice (CSB)
Po několika letech poskytování masáží, které nesporně přinášejí úlevu, která vydrží nějaký čas, ale trvale problémy neodstraní, jsem začala mít pocit, že to nestačí a potřebuji najít něco hlubšího, co se dotkne nitra člověka-jeho duše. Je známou skutečností, že veškeré problémy, které avizujre člověku tělo, vznikají v jeho duši. Duše nemá jiný výrazový prostředek, a tak nám dává najevo svá zranění či disharmonii prostřednicvím fyzického těla. Proto jsem se znovu plně a s radostí nadechla a nepochybovala jsem o další své cestě, když jsem zažila ošetření CSB, která se dotýká lidské duše a napomáhá trvalému odstranění a rozpuštění energetických bloků v těle.

O co se v CSB jedná, jak probíhá ošetření.
Tuto metodu objevili lékaři, kteří chápali člověka jako posvátný systém, k němuž je třeba s velkou pokorou a úctou přistupovat a velmi jemným neinvazivním způsobem mu pomáhat přiblížit se k vrozenému vzorci Zdraví, které bylo během života "pochroumáno" a odkloněno od tohoto vzoce zejména traumaty, přetížením, stresy apod.
Ošetření tudíž přináší hlubokou relaxaci a regeneraci, rozpouští energetické bloky - dotýká se lidské duše - napomáhá vlastním silám systému vracet se k původní matrici Zdraví.

K průběhu ošetření - ošetřovaný leží na lůžku, je oblečený, nejlépe jakoby šel na jógu, tj. v teplákách/legínách, tlustých ponožkách, triku s dlouhým rukávem, event i v mikině/svetru. Je zakryt dekou/dekami. Pro ošetření je důležité teplo, navození pocitu bezpečí, dostatku času, uvolnění v ničím nerušeném klidu.

Běžné ošetření trvá cca 90 minut. Skládá se z rozhovoru a ošetření. V některých případech probíhá až 2 hodiny. Je proto potřeba s tím počítat, aby ošetřovaný nedostal sám sebe do stresu z nedostatečné časové rezervy.

Definice z odborné literatury.

Kraniosakrální biodynamika je odnož kraniosakrální terapie. Vychází z biodynamického přístupu, z konceptu Dechu života, který vyvinuli Dr. W. G. Sutherland, Dr. R. Becker, F. Sills, a mnozí další. Dech života je prvotní základní životní síla, která se projevuje ve všech živých organismech. Je to řídící a uzdravující princip, který neustále obnovuje, uspořádává a oživuje vše živé. Tento jemný rytmus připomíná hluboký vnitřní dech, který zkušený terapeut vnímá svým dotekem.

cranio=lebka sacrum=kříž bio=život dynamic=pohyb

Česky můžeme tuto metodu nazvat léčbou klidem. Klid, láskyplný přístup a respekt terapeuta poskytuje prostor pro vrozrnou schopnost sebe-léčení. Kraniosakrální biodynamika je celostní terapie založená na holistickém přístupu k člověku. Jejím cílem je podpořit klienta, aby se mohl spojit s prvotní matricí zdraví na tělesné, duševní i duchovní úrovni. Terapeut podporuje vnitřní moudrost, nebo také můžeme říct vnitřního léčitele v těle klienta.Prenatální masáž

Je v podstatě mezistupněm mezi reflexní terapií a kraniosakrální biodynamikou. Rozpouští traumata, která člověk prožil od okamžiku početí do současnosti. Tím umožňuje odstranit případné energetické bloky, které vznikly a setrvaly v něm na podkladě prožití traumat, čímž umožňuje návrat ke zdraví.

Provádí se na nohách, rukách a na hlavě, což znamená tři ošetření v délce 50-60 minut.

Nohy-spojení se zemí, jak si stojíme v životě,
ruce-harmonie přijímání a dávání,
hlava-uvolnění přetížené mysli, rozpouštění modelů a vzorců daných výchovou, pomáhá při přílišné kontrole, zlepšuje flexibilitu, má vliv na duchovní úroveň.

Je vhodná pro všechny - nejúčinnější je u dětí do 7 let, u nichž může odstranit hyperaktivitu.Reflexní terapií (páteře, chodidel) – stlačováním (tonizováním/hlazením) reflexních zón a plošek převážně na chodidlech lze ovlivňovat - aktivovat či tlumit - činnost jednotlivých tělesných orgánů, napomáhat odstranění některých jejich dysfunkcí s cílem dosáhnout maximálního možného ozdravení a vyrovnanosti celého organismu.
Tato terapie má zejména význam preventivní, navíc pohmatem reflexních plošek lze v mnoha případech odhadnout v předstihu začínající zdravotní problém.
Zároveň je výborným doplněním léčby běžných i vážnějších zdravotních problémů, (např. s trávením a zažíváním, bolestí zad apod.).
Reflexní terapie je nenahraditelná pro nastartování vlastních sebeozdravných mechanismů, a lékaři ji proto doporučují jako doplněk klasické léčby.
Pro zdravé je blahodárná tím, že navrací tělo do rovnováhy, pomáhá mu zbavit se účinku stresu a napomáhá regeneraci organismu zatíženého denním shonem.
Je vynikající při bolestech zad, blokádách páteře a dalších problémech s pohybovým aparátem.

Pokud jste unaveni, bez energie nebo nejste ještě úplně fit po zimním období, je tato terapie nesporným přínosem pro obnovu vitality Vašeho organismu.Rekondiční a relaxační masáž slouží hlavně k odstranění nahromaděné únavy, k uvolnění napětí z těla i mysli a také k celkovému pročištění.
Přinášejí tudíž celkové uvolnění, svalovou regeneraci a odstraňují únavu. Jejich další význam je preventivní. Přispívají k lepší regeneraci svalů, brání zkracování svalů, zvyšují hybnost a v určitém smyslu nahrazují trénink – zkrátka napomáhají celkové rekondici.

Protimigrénová a lymfatická masáž

Bližší informace na telefonu 604643677 nebo prostř. e-mailu: e.hladilkova@seznam.cz

 

 
 

© ing. Eva Hladílková, e-mail, 2011